Czego nie wiesz o klimatyzacji

Choć pytanie wydaje się banalne, to trzeba przyznać, że klimatyzacja to dość specyficzny twór. Dzięki niej dostosowujemy w pomieszczeniu procesy powietrza związane z:

  • wilgotnością,
  • czystością,
  • temperaturą
  • dystrybucją powietrza.

Jeśli myślałeś, że klimatyzacja to tylko podgrzewanie lub ochładzanie powietrza w pokoju, to zobacz dalej, z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się specjaliści od klimatyzatorów.

 

Klimatyzator – jak to jest zbudowane?

Klimatyzator tworzą dwie jednostki:

  • wewnętrzna – w której gaz odbiera po rozprężeniu ciepło z pomieszczenia, by wrócić do sprężarki,
  • zewnętrzna – sprężony gaz freonowy przepływa przez skraplacz, w którym wentylator odbiera z niego ciepło.

Jaki klimatyzator wybrać?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością razem dokonamy właściwego wyboru.

Nowoczesne klimatyzatory mogą zostać włączone w wystrój każdego pomieszczenia. Do tego najnowsza generacja filtrów umożliwia oczyszczenie powietrza. W szczególności jest to istotne dla alergików, astmatyków i osób, którym zależy na swoim zdrowiu.

 

Boisz się przeziębienia?

Ktoś narzeka, że klimatyzacja powoduje problemy zdrowotne?

Trzeba przyznać, że ŹLE używana lub zainstalowane urządzenie, wiejące na użytkownika, może powodować problemy. Ale tylko i wyłącznie wtedy.

Nie bój się zatem zatrudnić profesjonalistów – znamy się na tym nie od dziś, a Ty  nie musisz się martwić, zakładając klimatyzację. Pamiętając o właściwej konserwacji, możesz zapewnić komfort sobie i bywalcom Twoim pomieszczeń. I na pewno Twoja klimatyzacja nikomu nie przysporzy chorób.

Pamiętaj o konserwacji!

Konieczność sprawdzania i czyszczenia urządzeń jest powszechnie znana. Brudna, zakurzona woda może osadzać się na parowniku, a stąd już blisko do rozwoju pleśni i grzybów. One mogą zaatakować Twój układ oddechowy. A przecież klimatyzacja jest dla ludzi! Nie ryzykuj, skontaktuj się ze specjalistami i ciesz się powietrzem z kontrolowanych przez nas urządzeń.

O regularnych i terminowych przeglądach serwisowych należy pamiętać o tym z dwóch powodów:

  • kontakt z zewnętrznym środowiskiem, konieczny do działania klimatyzacji, może wpływać na wydajność urządzenia,
  • groźba utraty gwarancji – wielu producentów zastrzega, że gwarancja zostaje utracona, jeśli przeglądy nie są robione dwa razy w roku.

Nie zapomnij też, że czyszczenie sprzętu i urządzeń klimatyzujących daje gwarancję jego długowieczności.

Wybierz, montuj, poczuj klimat z naszą klimatyzacją. Łodzianie nam już zaufali. Czas na Ciebie.

COOL–SYSTEM firma z doświadczeniem. Najwyższego standardu usługi klimatyzacyjne z Łodzi. Zadzwoń 509 762 566 i przekonaj się, że nie tylko czujemy klimat, ale i wiemy,  o czym mówimy. 

 

Comments are closed.

Shopping Basket